Stalo se už u nás v Mladé Vožici tradicí, že závodníkům při březnové běžecké sobotě dáváme na vybranou ze dvou možných tras… (samozřejmě kromě tras dětských – o těch později v tomto článku)

Buď si tedy v rámci dalšího VOŽICKÉHO VYTRVALOSTNÍHO BĚHU zaběhnete trasu kratší (7 kilometrů), nebo zvolíte tu dlouhou a náročnější, tedy 14-ti kilometrovou.

Trasa krátká zůstává již delší dobu nezměněná (viz mapa na www.mapy.cz). 

Zato trasa dlouhá doznala před 4.VVB – r. 2018 podstatných změn. Reagovali jsme tak na připomínky některých běžců, že je na ní, pro některé, příliš přeběhů po tvrdém povrchu, tedy po asfaltu. Podstatný úsek trasy (silnice Bzová – Elbančice – Běleč – Ml. Vožice) jsme tedy nahradili pasážemi pro běžce určitě zajímavějšími a to jsou přeběhy po loukách, lesích a po cestách mezi poli. Zařazenými změnami se tak z našeho závodu stal prakticky KROS, i když někde prostě není možno jinak, než použít  místní komunikace, tedy silnice…

Dostalo se k nám, že tahle změna byla snad krokem dopředu a běžců, raději běhajících v přírodě, než po silnici, je, i dle pozdějších reakcí, zřejmě více… Start  hlavního závodu byl oproti ročníku 2017 posunut a to hlavně z důvodu vyhlášení výsledků dětských běhů…  Místem startu bude opět prostor před místní mateřskou školou, nacházející se ve sblížení ulic Mincovní, Sedláčkova a Milady Jungmanové. Start bude opět jednotný pro obě trasy – krátkou i dlouhou.  Běžci na trasách 7  i  14 kilometrů tedy do závodu odstartují OPĚT SPOLEČNĚ!!!

Mladovožičtí dobrovolní hasiči nám opět zajistí bezproblémový průběh na křižovatce u vožické čistírny odpadních vod (konec ulice K Lomu a prostor směr ČOV Mladá Vožice).

Místo STARTU dospělých tras je od zázemí /sportovní haly/ vzdáleno cca  700 metrů, tedy asi 10 minut chůze.  Je proto nutné s touto skutečností počítat. Pokud tedy nevyužijete možnosti se zaregistrovat – přihlásit – do závodu přes elektronický formulář, snažte se k nám do Mladé Vožice dorazit včas, abychom předešli nepříjemným situacím, spojeným třeba s pozdním přihlášením. Pokud se tak stane, odstartovat můžete i po oficiálním startu závodu!!! Toto ale musíte NUTNĚ OZNÁMIT POŘADATELI závodu!!!

PAMATUJTE NA TO, ŽE: START ZÁVODU JE NA JINÉM MÍSTĚ, NEŽ ZÁZEMÍ ZÁVODU!!!

V odkazech nabízíme náhledy na místa zázemí závodu (bod 1) a prostor startu před vožickou mateřskou školou (bod 2, zde), dále pak mapku trasy společného odchodu všech startujích (7 a 14 km) do prostoru STARTU zde.

Časomíra – měření časů

Měření dosažených časů bude prováděno elektronicky, firmou maraton.cz 

PAMATUJTE TEDY I NA TO, ŽE:

KE ZMĚŘENÍ VAŠEHO DOSAŽENÉHO ČASU MUSÍTE MÍT U SEBE ČASOMĚRNÝ ČIP!!!

Občerstvení před, při a po závodu

Občerstvení je zajištěno po celou dobu konání akce, a to v zázemí závodu a na 2 občerstvovacích stanicích na trasách závodu. Dále bude v provozu příležitostná hospůdka paní Veroniky ve sportovní hale, kde bude k zakoupení běžný sortiment alko i nealko nápojů. 

Prvních 80, předem, elektronicky, zaregistrovaných dospělých /7 x 14km/ běžkyň a běžců – obdrží ve startovním balíčku, zdarma, žeton na vynikající Martinův hovězí gulášek.

Pan Martin Svatek, vožický rodák, je členem národního týmu kuchařů a cukrářů, a šéfkuchařem táborské restaurace Goldie v Hotelu Nautilus.  

Rozdělení závodníků do kategorií

Ženy: 

ZA (18-34let), ZB (35-44), ZC (45-54), ZD (55+)

Muži:

 MA (19-39let), MB (40-49), MC (50-59), MD (60-69), ME (70+)


Několik údajů o trasách závodu

Trasa 7 kilometrů  „Sedmička“

Odkaz na mapu trasy 7 km zde

Délka trasy: cca 6,9km

Nastoupané metry: 118

Naklesané metry:  129

Nejnižší bod na trati: 416 metrů nad mořem

Nejvyšší bod na trati: 489 metrů nad mořem

Nejvzdálenější bod na trase z místa startu se nachází cca na kilometru 3,4. 

Zde bude i 1. občerstvovací stanice / společná pro obě trasy /.

Zde se obě tratě rozdělují – trasa 7km odbočuje na „občerstvovačce“ doprava,

dlouhá „čtrnáctka“ pak doleva, lesem, z kopce.


Trasa 14 kilometrů – „Čtrnáctka“

Odkaz na mapu trasy 14 km zde

Délka trasy: 13,9km

Nastoupané metry: 309

Naklesané metry: 320

Nejnižší bod na trati: 416 metrů nad mořem

Nejvyšší bod na trati: 489 metrů nad mořem

Nejvzdálenější bod na trase z místa startu je cca na kilometru 6,9 – na náběhu na asfaltovou silnici směr Vilice – Bzová…

Zde bude 2. občerstvovací stanice.


Dětské trasy a jejich kategorie

Místem, kde budou zápolit nejmenší běžci, je asfaltový chodníček na vožickém dětském hřišti. To se nachází v bezprostřední blízkosti sportovního areálu v Souhradí. V náhledu (zde) na toto hřiště sice uvidíte nejdelší okruh, avšak děti zde budou běhat přesně podle své věkové kategorie. Takže se samozřejmě nemusíte bát, že bychom vaše ratolesti nutili do nějaké nepřiměřené vzdálenosti… Start dětských běhů bude opět před sportovní halou a kategorie jsou shodné s těmi z předchozího ročníku.

Kategorie a trasy: 

dívky do D6let + chlapci  do Ch6let = 200 metrů

D8 +Ch8 = 300 metrů

D10 + Ch10 = 450 metrů

D12 + Ch12 = 800 metrů

D14 + Ch14 = 1150 metrů

D 14+ + Ch14+  = trasa 7km

Vyhlášení výsledků dětských běhů proběhne po ukončení dětských závodů a následném přepočítání dosažených časů v dětských kategoriích. 

Vyhlášení výsledků dospělých kategorií, na tratích 7 a 14 kilometrů, proběhne po doběhu posledních závodníků a přepočítání dosažených časů na zmíněných tratích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *